EAST WIND FARM SRL, furnizor de energie electrica cu activitate de 10 ani, posesor al licentei ANRE nr. 2275/2021, va prezinta urmatoarea oferta de furnizare de energie electrica, in vederea incheierii unui contract de furnizare pe piata concurentiala.

I. Pretul de contract

Pretul de contract (PC)  va contine urmatoarele componente:

1) Pretul de baza al energiei active (pret valabil pentru perioada 05.04.2022-30.06.2022): 2500 lei/MWh

2) Conform reglementarilor legale, la pretul energiei active se vor adauga tarifele aferente zonei de distributie si nivelului de tensiune pe care se afla locul de consum (lei/MWh);

Zona de distributieTarif pentru introducere energie electrica in reteaTarif pentru extragere energie electrica din reteaTarif pentru serviciul de sistemTarif pentru distributie energie electrica - ITTarif pentru distributie energie electrica - MTTarif pentru distributie energie electrica - JTPRET TOTAL (CU TAXE DISTRIBUTIE) MTPRET TOTAL (CU TAXE DISTRIBUTIE) JT
SDEE ELECTRICA Muntenia Nord2.5325.579.3223.3556.7175.262617.472792.73
Distributie Energie Oltenia2.5325.579.3233.3666.84171.732637.622809.35
SDEE ELECTRICA TRANSILVANIA NORD2.5325.579.3223.7757.49144.732618.682763.41
SDEE ELECTRICA TRANSILVANIA SUD2.5325.579.3224.6354.52158.842616.572775.41
E-DISTRIBUTIE DOBROGEA2.5325.579.3226.3659.71173.282623.492796.77
E-DISTRIBUTIE BANAT2.5325.579.3217.951.01147.892606.332754.22
E-DISTRIBUTIE MUNTENIA2.5325.579.3212.5645.71143.962595.692739.65
DELGAZ GRID2.5325.579.3224.5754.1176.632616.092792.72

3) Separat vor fi tarifate pe factura dvs. urmatoarele componente: Certificate Verzi, Contributie pentru Cogenerare si Acciza;

Valoare Certificate verzi (cota estimata 2022)72.53695157 lei/MWh
Valoare Contribuţie pentru Cogenerarea de înaltă eficienţă (conform ORD. ANRE 111/2021)25.54 lei/MWh
Acciza comerciala/necomerciala2.71 / 5.42 lei/MWh

Pretul de contract va fi actualizat automat in cazul modificarii tarifelor reglementate (transport, distributie etc.) si/sau al oricarei modificari legislative pentru sectorul de clienti finali.

II. Modalitati de plata

Scadenta facturii are termen de 30 de zile calendaristice de la inchiderea lunii de furnizare. 

Facilitati:

  • Predictibilitate – pretul energiei electrice va fi mentinut constant pana la o noua negociere.
  • Facturi clare si transparente transmise electronic/pe hartie.
  • Contract fara penalitati de abatere si fara dezechilibre.
  • Reprezentare in relatia cu distribuitorul.
  • Istoricul consumului.
  • Consultanta pentru eficientizare energetica.

III. Schimbarea furnizorului de energie electrica

  • GRATUITA pentru consumator 
  • Rapida, doar prin schimbarea contractului de furnizare.
  • Fara influente in relatia cu distribuitorul.

IV. Modalitatea de acceptare a ofertei

  • telefonic, la nr. 031.805.36.36,
  • prin fax  , la nr. 031.410.01.91
  • prin e-mail, la adresa : office@eastwind.ro